Dzień Pluszowego Misia już 25 listopada.


Lubię to  święto, bo jest ono bliskie dzieciom, podstawowe materiały do zorganizowania zabaw (misie;) mamy z reguły pod ręką i cokolwiek by się nie działo, dzieci zawsze będą zadowolone.

W poprzednich latach Dzień Pluszowego Misia wyglądał u nas tak (klik) – możecie poczytać o pomysłach i poszukać inspiracji.

Książka Brown Bear, Brown Bear what do you see – jest do kupienia, tak samo jak We’re going on a bear hunt„.

 

Brown-bear We-are-going-on-a-bear-hunt

Są to książki, które nie tylko przydadzą się nam w trakcie organizowania lekcji z okazji Dnia Pluszowego Misia, ale w wielu innych tematach, takich jak nauka kolorów, nazw zwierząt, tematy związane z wakacjami, otaczającą nas przyrodą czy członkami rodziny.

Dziś chciałabym Was zachęcić do odkrycia tego, co kryje w sobie dostępna u nas płyta – Best Songs 30, w kontekście Dnia Pluszowego Misia.

BestSongs

Wśród 30 piosenek dostępnych na płycie kilka to książki-piosenki o misiach 🙂

Pierwsza misiowa książka-piosenka to:

„Bear About Town” by Stella Blackstone (Wyd. Barefoot Books)

Bear About Town

Książka opowiada o tym, co przez cały tydzień robi miś, kiedy każdego dnia wybiera się do miasta. Materiały do książki możecie pobrać na stronie kizclub.com (tutaj), a piosenkę – treść książki  znajdziecie na płycie Best Songs 30.

Możemy bawić się, że to my jesteśmy misiami i spędzać czas tak jak nasz bohater – chodzić na basen, do sklepu z zabawkami, do parku czy na plac zabaw i uczyć się nazywać te miejsca w języku angielskim. Przy okazji poznajemy nazwy wszystkich dni tygodnia.

 

Kolejna książka – piosenka to „Bear’s Busy Family” Stella Blackstone (Wyd. Barefoot Books)

Bears Busy Family

Tym razem poznajemy zapracowaną rodzinę misia – babcię piekącą chleb, wujka, który łowi ryby czy mamę, szyjącą sukienkę. Spokojna muzyka, pozwala nam wsłuchać się w tekst i zapamiętywać nie tylko nazwy członków rodziny, ale także uczymy się określać to, co poszczególne misie robią.

Kolejna.. The Little Mouse, the Red Ripe Strawberry, and the Big Hungry Bear – Audrey Wood

Big Hungry Bear
Książka opowiada historię myszki, która za wszelką cenę próbowała ukryć znalezioną piękną, dojrzałą truskawkę przed.. no właśnie BIG HUNGRY BEAR 🙂

Choć samego misia nie spotkamy w książce, cały czas czujemy jego obecność.

A może ktoś pokusi się o taki fantastyczny zestaw i przedstawi książkę w formie słuchowisko – przedstawienia?

big_hungry_bear_sack(Źródło obrazka)

 

 

 

 

 

Tags: ,