Witajcie, nigdy nie miałam zamiaru tworzyć bloga. Po pierwsze nie mam na to czasu, bo moja trójka dzieciaków zasypiająca czasami i o 23 skutecznie zabiera cały czas, który mogłabym na to poświęcić. Po drugie chyba nie umiem się sprzedać marketingowo na tyle, by czasem z mało istotnej sprawy czy zdjęcia zrobić coś tak fajnego, że ludzie chcą to czytać i oglądać. Ale kocham dzieci, kocham swoją pracę i poznałam kilka wyjątkowych dziewczyn, które mnie trochę zmobilizowały 🙂 Dlatego też od czasu do czasu podzielę się z Wami moimi pomysłami, odkryciami i fascynacjami związanymi z uczeniem przedszkolaków języka angielskiego. Szczególnie tymi, związanymi z książkami 😉

Ale póki co sprawdźcie dokładnie, czy u Waszych rodziców, babć, dziadków, wujków na strychu nie ma może jakiegoś zapomnianego pudełka z książkami…

Ja takie ostatnio znalazłam 🙂 Siedem książeczek. Pięć z serii A LITTLE GOLDEN BOOK z już prawie niewidocznym złotym paskiem na okładce. Jedną z HAPPY TIME SERIES („Cowboy ABC”) i jedną z serii GOLDEN LIBRARY OF KNOWLEDE („Prehistoric Animals”). Magia tych książek jest niesamowita. Kruche, prawie rozpadające się w palcach kartki, ślady po taśmie klejącej, bazgroły pewnie mojej mamy jak była mała. Pytałam się mamy skąd je ma.. „Były gdzieś kupione..” Ale gdzie? Może ktoś wie, gdzie 50 lat temu można było dostać anglojęzyczne książki?

Wczoraj czytałam dzieciom „The Shy Little Kitten” z serii A LITTLE GOLDEN BOOK – piękny, prosty angielski. Cudowne ilustracje, humor i przyjaźń. Nawet nie musiałam za wiele tłumaczyć, bo dzieci same wychwytywały o co chodzi.
Zobaczcie zresztą sami.

Shy1

Shy2

Shy3 Shy4 Shy5 Shy6 Shy7 Shy8

Pamiętajcie, zajrzyjcie do starych pudeł!

A co do nauczycieli angielskiego w przedszkolu..
Nie wiem jak Wy, ale ja na pewno w tym roku zrobię lekcje o postaciach z bajek. Wiem, że są podręczniki oparte na bohaterach bajek Disney’a, ale to będzie co innego. Przeniesiemy się do takiej starej bajki jak znalezione przeze mnie książki.. Z zamkiem, królewną i księciem, wróżkami, rycerzami.. Poznamy imiona wszystkich księżniczek i krasnoludków. Wydaje mi się, że jest to temat jeszcze mało odkrywany na zajęciach z angielskiego, a jakże ciekawy dla dzieci!
Chyba, że ktoś z Was już miał takie lekcje?? Podzielcie się Waszymi pomysłami?

Koniec pisania. Dzieci wróciły ze spaceru z dziadkami. Będziemy dziś czytać o „Snow White”.
Miłego wieczoru.

A.

Tags: ,